Kontrast
Kontakt
Przedszkole nr 2 Koluszki
Strona głowna  /  Galeria
Witamy w dziale galeria
Galeria
komentarzy: (0)
data dodania: 2020-08-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-06

Jak wszyscy już wiedzą. W okresie 25 marca do 10 kwietnia 2020 r prace przedszkola reguluje nowe rozporządzenie MEN. 

Jest nam  BARDZO  MIŁO i jesteśmy DUMNE

z NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW     

 i ich rodziców ,

że tak dzielnie łączycie  

PRACĘ ZAWODOWĄ Z PRACĄ W DOMU... 

Tu znajdziecie Państwo efekty zdalnego nauczania: :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-01

Jak co roku w karnawale w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do KRAINY BAJEK.  Pomysłowość rodziców nie miała granic.... Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe....  O dobre humory wszystkich uczestników zadbał  King's Party Adrian Chromiński  Do domu dzieci wracały we wspaniałych nastrojach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.... :) 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-31

24 lutego dzieci z grupy V i Vll wraz z wychowawczyniami odbyły wycieczkę do Eksperymentarium w Łódzkiej Manufakturze. Był to pasjanujący i aktywny sposób na poznanie zagadnień z dziedziny magnetyzmu, dźwięku, biologii czy elektryczności. Przedszkolaki poprzez zabawę miały okazję doświadczyć jak działają różnorodne przyrządy i stanowiska interaktywne np. "Lewitująca piłka", "Młynek Crooksa", "Kosmiczny Tunel", "Głowa na tacy", "Piaskownica rozszerzonej rzeczywistości" oraz wiele innych. Zwiedzanie tej wystawy było dla dzieci idealną lekcją pobudzającą kreatywność i ciekawość.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-03-30

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

Przedszkolaki z grupy IX i X przyłączyły się do akcji „Szkoła pamięta”. Inicjatywa organizowana z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, ma na celu szerzenie świadomości patriotycznej i historycznej wśród najmłodszych. Program działań obejmował odwiedzenie i uporządkowanie grobów zarówno zasłużonych wśród naszej społeczności, a także zapomnianych bądź bezimiennych mogił, poznanie historii lokalnych patriotów oraz oddanie czci zmarłym poprzez symboliczne zapalenie zniczy…. Nasi mali patrioci odwiedzili cmentarz, gdzie zapalili znicze i złożyli symboliczne kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza… wysłuchali opowieści o dawnych Koluszkach…oraz odwiedzili miejsca związane z historią Koluszek.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

W naszej placówce 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości świętowaliśmy aż dwa dni ..wczoraj były wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej....Na zakończenie uroczystego apelu Pani Dyrektor odczytała list -niespodziankę dla dzieci, którą otrzymały z Kancelarii Prezydenta... W dniu dzisiejszym o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Polski czym włączyliśmy się do akcji "Szkoła dla Hymnu"

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

W dniu dzisiejszym 6 latki z grupy IX i X wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Konarzewie... Wśród malowniczo położonego gospodarstwa, w jesiennej przyrodzie dzieci poznały zwyczaje i czynności związane z pracą na wsi. Brały udział w zajęciach " Kopanie ziemniaków i kiszenie kapusty". Przedszkolaki były zachwycone szatkowaniem kapusty, udeptywaniem jej w beczce oraz zbieraniem ziemniaków na polu. Dużo frajdy sprawiło im karmienie zwierząt przebywających w zagrodzie oraz "najlepiej na świecie "smakował posiłek na świeżym powietrzu (ziemniak z ogniska i surówka z kiszonej kapusty)... Do przedszkola dzieci wróciły zmęczone ale w wyśmienitych humorach ...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

14.12 Nasze przedszkolaki gościły w murach Filharmonii Łódzkiej. W ramach projektu CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE uczestniczyły w zajęciach "Odkrywcy muzyki" . Głównym celem zajęć było zaszczepienie u tak małych dzieci potrzeby uczestnictwa w kulturze wysokiej. Przedszkolakom bardzo podobały się zajęcia muzyczne oraz taneczne wróciły do domu pełne pozytywnych wrażeń...

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-02-10

W sobotę 5 października w Przedszkolu Nr 2 w Koluszkach odbył się Piknik Rodzinny. Zorganizowane przez nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie przyciągając szerokie grono odbiorców. Najliczniej przybyli oczywiście najmłodsi wraz z rodzicami. Na terenie przedszkola czekał na nich szereg atrakcji.
Piknik połączony był także z oficjalnym pasowaniem na przedszkolaka. Tego dnia najmłodsi mieli nie lada zadanie – występ przed najbliższymi. Poradzili sobie wspaniale, pokonali tremę i zdali ten trudny egzamin celująco. Na pamiątkę otrzymali medale dzielnych przedszkolaków.
Po uroczystym pasowaniu czas obecnym uświetniły występy artystyczne wychowanków, którzy w ten sposób przyjęli najmłodszych do swojego grona.
Poza standardowym sprzętem placu zabaw na dzieci czekały dodatkowe atrakcje takie jak dmuchańce czy malowanie twarzy. Atrakcją był pokaz iluzjonisty. Zgromadzeni mieli także możliwość spróbowania ciast przyrządzonych przez rodziców oraz przygotowywanych na bieżąco ciepłych posiłków z grilla.
W trakcie pikniku odbył się „I Bieg na Szpilkach” , było trochę śmiechu , ale uczestniczki bardzo poważnie potraktowały to nietypowe zadanie. Bieg był charytatywny a pieniądze zgromadzone podczas niego zostaną przeznaczone na pomoc dla Bartka Szolc.
Tego dnia na parkingu przed budynkiem przedszkola zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, aby uczestnicy pikniku rodzinnego mogli podzielić się z innymi najcenniejszym darem, jakim jest krew.- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy tego dnia włączyli się w tak szlachetną akcję – podkreśla Mariola Garnys – Jaskóła, dyrektor Przedszkola Nr 2 w Koluszkach
Pod patronatem Małgorzaty Niemczyk, byłej siatkarki, złotej medalistki Mistrzostw Europy w 2003 roku, rozegrał się „Wyścig Bobasów”.
Podczas pikniku odbyła się promocja Projektu Unijnego "CYFROWY RODZIC- BEZPIECZNE DZIECKO. Realizację projektu zaplanowano na rok szkolny 2019/2020.
Wydarzenie zakończył występ podopiecznych Centrum Inicjatyw Artystycznych Muzyczny Moll.
- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy Nas wspomogli w tym przedsięwzięciu: SP w Różycy, Kinder Party Koluszki I. Borowiecki, Centrum Inicjatyw Artystycznych A. Borowiecka, Kwiaciarni B. Przybylska. W pomoc przy organizacji pikniku włączyli się także: Sklep ABC Kwadrat E. Kamińska, Sklep Domino Ł. Działak, Auto Service J. Niżnikowski, Mania Studio M. Winkiel, Firma Agat, Firma Andro A. Fijałkowska, Pol- Hun M. Bielska, Margo M. Michalak, Ankar, R i P. Petrykowscy, Firma Kar – Pol H.S. Karlińscy, Firma Jastrzębowski M. Jastrzębowski, Firma Wiola, ZPM Piekarski, E.P. Olszyńscy, Klub Sportowy Gałkówek, Zakład Mięsny Ścibiorów, Sklep Obuwniczy Atut M i M Budlewscy. Imprezę wsparli również E. Sadowska, A. Dąbrowska, I. Piechota, M. Niemczyk, KP Policji, KPP Straży Pożarnej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.
Za pomoc w organizacji dziękuję również pracownikom Przedszkola Nr 2 oraz wszystkim rodzicom za przepyszne wypieki – wymienia z wdzięcznością Mariola Garnys -Jaskóła

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-23

We wtorek 18 czerwca 2019 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego, które odbyło się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Koluszkach. 6-latki pożegnały się z przedszkolem tańcząc tradycyjnego poloneza oraz prezentując program artystyczny składający sie z wierszy i piosenek.

Dziękujemy wszystkim  dzieciom za wspólne spędzone lata i życzymy samych sukcesów w szkole. Powodzenia!

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-08-01

W środę 15 maja 2019 roku odbył się kolejny Przegląd Piosenki Przedszkolnej Wiosna Radosna. W tym roku przenieśliśmy się na gorącą plażę, pełną palm i złotego piasku. Hasłem przewodnim imprezy były „Latynoskie rytmy - Aloha”. Do tegorocznego konkursu  organizowanego przez Przedszkole nr 2 w Koluszkach przystąpiło 10 placówek z Gminy Koluszki, jak również spoza niej. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-17

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-07-17

Jak wiemy styczeń to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o Naszych cudownych, kochanych Babciach i Dziadkach.. W Naszej placówce jest to bardzo ważny miesiąc.. BO KAŻDE DZIECKO WIE , ŻE BABCIA I DZIADEK ROZPIESZCZA JE. Nawet wtedy, kiedy coś przeskrobie, babcia i dziadek uważa, że jest idealne. Swoją miłość bliskim osobom okazujemy każdego dnia, jednak właśnie w styczniu pojawia się okazja do tego, aby w wyjątkowy sposób docenić DZIADKÓW I BABCIE :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

W miniony poniedziałek dzieci z najstarszych grup Przedszkola Nr 2 uczestniczyły w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez Centrum Inicjatyw Artystycznych Muzyczny moll. Była to niezwykła przygoda z muzyką, podczas której dzieci przeniosły się do Krakowa. Podczas spotkania poznały piosenkę o lajkoniku, miały okazję akompaniować przy jej wykonaniu. Z entuzjazmem uczyły się także podstawowych kroków krakowiaka. Dopełnienie wspaniałej artystycznej atmosfery stanowiły tradycyjne stroje krakowskie. Niezapomnianym przeżyciem dla dzieci była możliwość zagrania na perkusji czy pianinie. Spotkanie to było wyjątkowe również dzięki zaangażowaniu i pasji prowadzących, Anetty oraz Roksany Borowieckiej, które w niezwykle ciekawy sposób wprowadziły dzieci w świat niezwykłych muzycznych doznań. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-10

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i długo wyczekiwany. W dniu 5 lutego był on atrakcją dla przedszkolaków z „dwójki” .Tęczowy wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Rozbrzmiewająca muzyka porwała wszystkich do tańca w rytm znanych piosenek. Nie zabrakło hitów z najwyższych miejsc list przebojów. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wszystkim przedszkolakom. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-11

Tradycją Przedszkola nr 2 w Koluszkach jest coroczne Kolędowanie, przygotowane przez dzieci pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. W miniony piątek 18 stycznia, korzystając z gościnności księdza proboszcza Krzysztofa Nowaka, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach, zebrali się ks. proboszcz, przedstawiciele władz miasta i powiatu, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: Zespół „Zygmuntowiacy” pod kierunkiem Teresy Petrykowskiej oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Koluszkach pod kierunkiem dyrektor Bożeny Ostrowskiej wraz z nauczycielkami. Zarówno „Zygmuntowiacy”, jak i dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 2, zachwyciły wszystkich swoim urokiem i talentem muzycznym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowanków Przedszkola nr 2, którzy wcielili się w rolę Maryi, Józefa, mędrców, aniołów i pasterzy, śpiewane kolędy i pastorałki pozwoliły przybyłym gościom ponownie przeżyć chwile ukojenia, radości, nadziei i miłości. Tegoroczne kolędowanie dedykowane było wszystkim Babciom i Dziadkom. Podczas uroczystości wnuki złożyły życzenia i podziękowały za wszystkie wspólne chwile ze swoją babcią i dziadkiem. Na zakończenie, zgromadzeni goście wysłuchali życzeń noworocznych ze strony dyrektor Przedszkola nr 2 w Koluszkach, Marioli Garnys-Jaskóły, która jednocześnie wyraziła wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej pięknej uroczystości. Gorące słowa podziękowań popłynęły do nauczycielek: Małgorzaty Długosz, Anny Lewandowskiej, Mirosławy Borskiej i Magdaleny Śliwińskiej, które przygotowały dzieci do występu, oraz do Romualda Spychalskiego i Małgorzaty Krześlak, za wspaniałą oprawę muzyczną. Serdeczne słowa podziękowań skierowane zostały też do rodziców za ich wsparcie i zaangażowanie, oraz do gości występujących podczas spotkania, czyli do Zespołu „Zygmuntowiacy” i dzieci z Przedszkola nr 1. Tradycją kolędowania jest także słodki poczęstunek przygotowany przez ks. proboszcza w ramach podziękowań za przybycie do Domu Bożego, dla wszystkich występujących artystów, tych Małych, jak i tych Dużych – jak podkreśliła dyr. Mariola Garnys-Jaskóła.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-06

Od września do grudnia w Przedszkolu nr 2 dzieciaki razem ze swoimi paniami brały udział w projekcie edukacyjnym o charakterze patriotycznym.

Podstawowym celem tego wartościowego projektu było uwrażliwienie najmłodszych na piękno, folklor, tradycje Polski oraz kształtowanie w nich tożsamości narodowej. Projekt był odpowiedzią na święto jakie przypadało w tym roku na – 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę .

Poprzez realizację poszczególnych zadań nasze dzieciaki miały możliwość i okazję poznać historię państwa polskiego, utrwalić symbole narodowe, zapoznać się z kulturą , tradycją regionu w którym mieszkają. Projekt stwarzał możliwość włączenia do jego realizacji babć, dziadków, rodziców co powodowało wzmocnienie więzi rodzinnych. Działania projektowe były również okazją do tego , by budzić wśród społeczności przedszkolnej ( dzieci, rodzice)poczucie tożsamości narodowej i regionalnej.

Dzieląc się działaniami projektowymi na portalu społecznościowym miałyśmy okazję na wymianę doświadczeń i integrację z innymi placówkami z terenu całej Polski. A to zadania , które udało się nam zrealizować:

Zadanie 1

W ramach tego zadania wszystkie grupy nauczyły się 4 zwrotkowego Hymnu Polski( dzieci 3 letnie poznały 2 zwrotki). W dniu 9.11.2018 o godz.11:11 przedszkolaki w pięknych , galowych strojach z pełną  powagą odśpiewały 4 zwrotkowy HYMN POLSKI.

Zadanie 2

W październikowe popołudnie na placu przedszkolnym zebrali się rodzice razem z dziećmi 5-6 letnimi. Zaproszeni oni byli na zajęcia otwarte, przenoszące w czasy ich dzieciństwa. Może zajęcia nie dotyczyły ściśle tematyki Odzyskania Niepodległości, ale pośrednio wiązały się z tematyką i zagadnieniami projektowymi.

Zadanie 3

Dnia 9.11.2018 w naszej placówce odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości został zaprezentowany montaż słowno-muzyczno-taneczny, w którym została przedstawiona historia Polski w czasie zaborów. O godzinie 11;11 w murach naszej placówki rozbrzmiał w pełnej powadze HYMN POLSKI.

Zadanie 4

9.11.2018 dzieci biorące udział w projekcie zaprezentowały całej społeczności przedszkolnej piękne piosenki o tematyce patriotycznej „Co to jest Niepodległość” oraz „Piosenkę młodego patrioty”

Zadanie 5

W ramach projektu dzieci starsze biorące w nim udział nauczyły młodsze polki , tańczonej do melodii „Prząśniczki”- charakterystycznej w naszym regionie.

Przed Świętami Bożego Narodzenia gościliśmy w przedszkolu Panie z Zespołu Ludowego Zygmuntowiacy” Panie nauczyły dzieci kilku kroków tańca ludowego „Mazura”

Zadanie 6

Dzieci nauczyły się wiersza „Miś patriota” i zaprezentowały go podczas Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ Miś w świecie poezji patriotycznej” organizowanego przez zaprzyjaźnione przedszkole.

Zadanie 7

W ramach projektu zorganizowaliśmy w holu przedszkolnym kącik  patriotyczny. Znalazły się w nim m.in. mapa Polski, flaga, Godło , ale również elementy regionalne tj. para w strojach łowickich , kołowrotek i maselnica. Ponadto w każdej Sali stworzono również kąciki patriotyczne.

Zadanie 8

W ramach tego zadania powstał piękny kolaż  wykonany przez wszystkie dzieci biorące udział  3,4 ,5,6 latki. Dzieci kolorowały, malowały i kropkowały, dzięki temu powstał przepięknie kolorowy strój łowicki.

Zadanie 9

Podczas zajęcia otwartego dzieci 5-6 letnie poznały zabawy z dzieciństwa ich rodziców „Kapsle”, „Klasy”, „Gra w gumę” oraz „Dwa ognie”. Natomiast dzieci młodsze polubiły zabawy kołowe w Sali „Kotek i mysz”, „Ojciec Wirgiliusz”, „Kółko graniaste”.

Zadanie 10

W dniu 13.12.2018 nasze przedszkole odwiedziły panie z zespołu „Zygmuntowiacy”. Dzieci wysłuchały ludowych piosenek, poznały wybrane tańce ludowe. W dalszej części  wraz z paniami z zespołu upiekliśmy regionalne ciasto –Kopciuszek oraz tradycyjnego piernika świątecznego. Aromatyczny zapach niósł się po całym przedszkolu.

Zadanie 11

W ramach tego zadania nauczycielka z grupy straszaków przygotowała prezentacje multimedialną , w której zamieściła fotografie dotyczące naszego miasta. Została ona przedstawiona podczas spotkania z przedstawicielami stowarzyszenia „Historia Koluszek”

Zadanie 12

Realizując to zadanie dzieci z naszej placówki wspólnie zaadresowały karetkę z pozdrowieniami z naszego miasta. Dołączyły również prezent-niespodziankę  Następnie grupa przedstawicieli udała się na pobliską pocztę, gdzie zakupili znaczek , który przykleili na kopertę i wrzucili do skrzynki.

Zadanie 16

19 października  przedszkolaki udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie zasadziły „Drzewko pamięci”. Dzieci wysłuchały kilka ciekawostek nt drzew. Mamy nadzieję , że już niedługo będziemy mogli zbierać pyszne jabłka z naszej „Polskiej Niepodległej Jabłoni”.

Zadanie 18

W ramach tego zadania nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia „Historia Koluszek”. Panowie opowiedzieli nam dawne dzieje dotyczące Koluszek, wspierając swoje opowieści fotografiami  z Koluszek. Przynieśli również ze sobą eksponaty , które na co dzień można oglądać w koluszkowskim muzeum. Ponadto przedszkolaki wraz z wychowawczyniami odbyły pieszą wycieczkę zwiedzając najważniejsze miejsca i zabytki Koluszek.

Zadanie 20

W pierwszych tygodniach listopada nasze dzieci z grup starszych brały udział w kilku imprezach sportowych organizowanych na terenie naszego miasta. Braliśmy udział  w Biegu Niepodległościowym oraz w Mini Olimpiadzie – Dla Niepodległej. Młodsze dzieci miały możliwość brać w tych zawodach jako kibice, wspierając swoich starszych kolegów donośnym dopingiem.

Dziękujemy

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-08

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-23

„Święta za pasem, wszyscy się spieszą przecież prezenty trzeba kupować. Sprzątać dom cały, pięknie przystrajać, no i potrawy pyszne gotować .”Tymi słowami dzieci z Przedszkola nr 2 w Koluszkach rozpoczęły tegoroczne jasełka. W pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Nie zabrakło także nutki dobrego humoru w czasie gdy odgrywali scenki „z życia aniołów i diabłów”. Okazało się bowiem, że „wykiwał diabła anioł”. Mali aktorzy z dużym przejęciem, brawurowo odtwarzali swoje role, aby na koniec udowodnić co jest najważniejsze. „Nie gotowanie i nie sprzątanie i nie prezenty, nawet największe. Lecz drugi człowiek, dom i rodzina, niech to każdy z was zapamięta. Żeby być razem, po prostu razem przynajmniej teraz, choć przez te święta.” Po południu dzieci zasiadły do wspólnego wigilijnego stołu. Dzieląc się opłatkiem, niecierpliwie wypatrywały Świętego Mikołaja.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-23

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-16

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

Dziecko to taki patriota mały. W ubiegły piątek udowodniły to z pewnością dzieci z Przedszkola Nr 2 w Koluszkach prezentując program artystyczny upamiętniający 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Dekoracja oraz rekwizyty odzwierciedlały biało – czerwone, jak śpiewały dzieci - barwy ulubione. Mali patrioci wierszem i piosenką opowiedzieli o trudnych chwilach niewoli, oraz ogromnej radości jaka zapanowała z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie uroczystości zabrzmiał kochany Mazurek. Brzmiał najpiękniej bo odśpiewany został dziecięcym chórem. W ten sposób społeczność przedszkola włączyła się w bicie rekordu. Co to jest niepodległość? Teraz każdy przedszkolak z dwójki już wie to na pewno.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-09

We wrześniu grupa 3 latków gościła strażaka. Pan opowiedział dzieciom o swojej pracy, zapoznał ich z numerem alarmowym. Dzieci obejrzały strój strażaka, mogły przymierzyć hełm oraz potrzymać węża strażackiego. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-20

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-20

We wrześniu w Naszym Przedszkolu zawitał Pan Wldek i przywiózł ze sobą różnego rodzaju klocki i roboty.. zabawy była, że hej 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-20

 

W piątek 5 października grupa VIII uczestniczyła w odsłonięciu Ławeczki Strzemińskiego. Dzieci odpowiedzialne były za artystyczną oprawę uroczystości ( był to pierwszy taki występ w ich przedszkolnym życiu).Spisali się znakomicie , a pokaz mody " Malarstwem inspirowane", był na wysokim , profesjonalnym poziomie. BARDZO DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM BIBLIOTEKI ZA ZAPROSZENIE NA TAK FANTASTYCZNĄ UROCZYSTOŚĆ. :)

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-10-20

W tym roku koncertowaliśmy „ Na ludową nutę” . Dzieci w kolorowych strojach tańczyły i śpiewały w takt melodii charakterystycznych dla regionów polski: góralskich, krakowskich i  kujawskich. Organizator Przeglądu – Przedszkole nr 2 w Koluszkach zaprezentowało gościom wyjątkową, bo autorską Polkę, promującą Gminę Koluszki. Słowa do piosenki ułożyły Anna Telus i Marlena Jasińska za aranżację muzyczną, opartą na melodii Prząśniczki, odpowiadał Romuald Spychalski. Dzięki uprzejmości MOK-u wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wystawę strojów regionalnych. Dopełnienie, a jednocześnie zakończenie imprezy stanowił słodki poczęstunek. Dużą atrakcją okazał się także „wiejski stół”, na którym królowały potrawy regionalne przygotowane przez chętne placówki.  Wszyscy mogli spróbować między innymi krupnioka, czy kwaśnicy. Wspaniałe stroje, piękne tańce, młodzi utalentowani artyści, tak można w kilku słowach podsumować tegoroczny przegląd piosenki przedszkolnej. Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa Komorowskiego (Tydzień w Koluszkach)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-05

Częste przebywanie w ogrodzie pozwala propagować zdrowy styl życia, rozwijać aktywność ruchową, uwrażliwiać na zapachy i kolory, zainteresować najbliższym otoczeniem, uwrażliwić na jego piękno., dlatego w tym roku szkolnym DZIŃ ZIEMI obchodziliśmy w ogrodzie. Było coś dla oka, coś dla ducha oraz trochę dla ciała....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-05

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25

Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu” to hasło przewodnie obchodów Światowego Dnia Autyzmu w Przedszkolu nr 2 w Koluszkach. Zaraz po Świętach Wilkanocnych na bluzkach wszystkich przedszkolaków „ zaświeciły” niebieskie żarówki, a w tematykę autyzmu wprowadził film , który przedstawił codzienne życie Marii dziewczynki dotkniętej autyzmem.

Dzieci podczas zajęć rozmawiały o trudnościach bohaterki o jej umiejętnościach i sposobie radzenia w trudnych sytuacjach . Zrozumiały , że dla „autystyków” ważna jest przewidywalność  i powtarzalność sytuacji. Podsumiowaniem tegorocznych zajęć były plakaty informacyjne wykonane przez najstarsze dzieci , które zwisły w szatni przedszkolnej.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-03

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-26

Data 14 lutego niewątpliwie kojarzy się z wysyłaniem kart walentynkowych. Tego dnia przedszkolaki z grupy V wybrały się do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Wyruszyły jednak nie tylko aby zgodnie z tradycją wysłać kartę walentynkową, ale także by utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć z bliska pracy listonosza. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędników pocztowych i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dowiedziały się także, w jaki sposób segreguje się paczki, listy oraz co, oprócz znaczków można tu kupić. Miały okazję poznać, jaką drogę musi przebyć list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. W rolę przewodnika wcielił się pan Paweł Jadczak, naczelnik Urzędu Pocztowego w Koluszkach. Dzięki jego barwnym i ciekawym opowiadaniom wycieczka okazała się bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-04

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-25

W minionym tygodniu przedszkolaki odkrywały swoje talenty kulinarne... SÓWKI z grupy IX piekły ciasteczka czekoladowo- cynamonowe, dzieciaki z grupy VIII  gofry,  przepyszne pierniki wykonały dzieci z grupy V oraz X ,natomiast maluszki z grupy II zrobiły pyszne koktajle bananowe....... Było smacznie .. nie do końca zdrowo ale kolorowo ....

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-24

Dziewczynki z grupy IX reprezentowały Nasza placówkę podczas Koncertu Pastorałek ... wypadły przepięknie.. :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-24

5 stycznia dziewczynki z grupy IX reprezentowały Naszą placówkę w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną. Konkurs odbył się w Brzezinach, w naszej kategorii wiekowej brało w nim udział 9 placówek. Dziewczynki zaśpiewały pastorałkę "Chrystus się narodził" i dostały się do ścisłego finału..który odbył się w niedzielę 7.01. Dziewczynki dostały wyróżnienie... GRATULUJEMY

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-24

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-22

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-22

Jesteśmy nastawieni na promocję zdrowego stylu życia , a jak każdy wie sport to zdrowie, dlatego chętnie bierzemy udział w sportowych akcjach...

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

W ramach innowacji "Wyginam śmiało ciało" dzieciaki z grupy IX przez cały rok szkolny będą uczęszczały na lekcje pływania.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

 

31 X dzieci z gr VII odwiedziły salon fotograficzny Pana Dawida Stasiaka..poznały tajniki pracy profesjonalnego fotografa, sprzęt fotograficzny....Z ogromną radością i w pełnym zaangażowaniu pozowały do zdjęć...sesja zakończyła się wspólnym wydrukowaniem zdjęć..ps..Raz jeszcze wielkie podziękowania za życzliwe przyjęcie dla Pana Dawida.. ;)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

We wtorek, 31 X dzieci z grup V i VI odwiedził wyjątkowy gość, redaktor naczelny gazety „TwK” Przemysław Wegwert. Sala przedszkolna na chwilę zamieniła się w profesjonalne studio fotograficzne. Podczas tego spotkania, przedszkolaki poznały tajniki pracy fotografa, oraz sprzęt fotograficzny. Z ogromną radością i zaangażowaniem samodzielnie wykonywały zdjęcia, jak również pozowały do nich. Spotkanie to zakończyło się nie tylko wspólną fotografią. Niektórym dzieciom pozwoliło bowiem znaleźć odpowiedź na pytanie Kim będę kiedy dorosnę? A oto efekty tej sesji:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

Mali artyści z grupy VIII po raz kolejny odwiedzili Pracownię Ceramiczną Unique... tym razem malowali to co wcześniej ulepili...Uśmiechy nie schodziły z ust dzieci...ich pracę były piękne i kolorowe....BARDZO DZIĘKUJEMY PANI JUSTYNIE ZA TAK MIŁE PRZYJĘCIE... :

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

Wczoraj dzieci z grupy IX reprezentowały Naszą Placówkę podczas Uroczystego Koncertu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Bardzo DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA POMOC i zdjęcia... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

W ostatnich tygodniach Nasze sześciolatki miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach organizowanych przez KSIĘGARNIE SKŁAD GŁÓWNY...bardzo dziękujemy właścicielom Państwu Kurc , za ciekawe zajęcia... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-21

W słoneczne sobotnie popołudnie dzieci z grupy IX razem z rodzicami i z nauczycielkami wybrały się na wycieczkę rowerową. Po przejechaniu kilku kilometrów dojechaliśmy do Felicjanowa, gdzie odbyło się ognisko integracyjne dzieci - rodziców i nauczycieli. Jak widać na zdjęciach humory dopisywały... Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację rajdu.. :) Wycieczka - rajd była PIERWSZYM działaniem podjętym w ramach innowacji pedagogicznej " Wyginam śmiało ciało " napisanej przez nauczycielki z grupy IX. Program ten stawia na aktywność ruchową szeroko rozumianą .... :)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-02-20